Czas na spotkanie…

Już niedługo…

Wszystkich odważnych i spragnionych comiesięcznych spotkań zapraszamy w sobotę 12 marca o g. 9.00 do OCOP-u przy ul. Tarasa Szewczenki 1. Okres tak długiej izolacji źle wpływa na postawę i psychikę, więc miło byłoby się spotkać na żywo, bo takich kontaktów nie zastąpi żadne spotkanie zdalne. Chcielibyśmy by nasze koło stało się bardziej aktywne i dlatego szukamy pomysłów na wspólne zainteresowania i pasje. Wśród nas jest wielu młodych ludzi, którzy z pewnością włączą się we wspólne działania.

Na najbliższym marcowym spotkaniu przybliżymy temat rozliczeń podatkowych za rok ubiegły. Przypomniane będą ulgi podatkowe, m.in. ulga rehabilitacyjna, kogo dotyczy, kiedy przysługuje, jakie wydatki można odliczyć, jak udokumentować prawo do ulgi. Dla osób chętnych będzie możliwość dokonania rozliczenia rocznego PIT za rok 2021 r. w formie elektronicznej przez e-Deklaracje lub za pośrednictwem usługi Twój e-PIT.

Osoby chętne rozliczyć się z podatku za rok 2021 proszone są o przyniesienie na spotkanie:

1. Informację PIT-11 za rok 2021 otrzymane od swoich pracodawców, zleceniodawców lub organu rentowego.
2. Faktury, inne wydatki na zakup leków, wyjazdy rehabilitacyjne, sanatoryjne lub inne dokumenty związane z ulgą rehabilitacyjną, bądź też inne wydatki uprawniające do ulg podatkowych poza ulgą rehabilitacyjną.
3. Deklarację PIT37 lub PIT36 za roku 2020 lub
4. Login i hasło potrzebny do zalogowania się do profilu zaufanego (o ile taki posiadają).
5. Nr swojego konta bankowego, na który będzie przekazany zwrot podatku z Urzędu Skarbowego (o ile taki wystąpi).

Przybliżymy również zagadnienia wprowadzone z początkiem bieżącego roku w związku z tzw. Polskim Ładem.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *